Rdeči Križ Slovenije in Karitas pozivata k pomoči

Glede na to, da se begunska kriza vedno bolj poglablja in na informacije, ki sem jih včeraj dobila na posvetu sekretarjev RKS, predlagam, da v Škofji Loki pričnemo z vsesplošno akcijo zbiranja materialne pomoči.

Zaradi preobremenitve prostovoljci na najbolj obremenjenih območjih potrebujejo tudi pomoč prostovoljcev Gorenjske regije. Iz Škofje Loke naj bi na pomoč odšli v Brežice v ponedeljek, 26.10. zjutraj (ob 6h bi morali biti že na lokaciji). Pomoč bi zagotavljali do 14h (če bi pa kdo želel pa tudi dlje).

Če imate prostovoljce, ki bi bili pripravljeni pomagati v Brežicah, mi prosim čim prej sporočite.

Zbiramo:

  • konzervirano hrano, ki ne vsebuje svinjskega mesa;
  • pitno vodo – izključno plastenke;
  • higienske pripomočke (milo, zobna pasta, zobne ščetke, brisače, higienske vložke, plenice za otroke, vlažilne robčke);
  • odeje;
  • manjše šotore;
  • spalne vreče;
  • ležalne podloge.

Zbirno mesto je lahko naše skladišče v vojašnici. Odprto bo vsak dan od ponedeljka do petka od 16h do 18h.

Mogoče vas zanima tudi?